SAY Klinik Danışmanlık | Kütüphane
Kütüphane
298
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-298,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Kütüphane

Bill Gates’in senede 2 hafta sadece kitap okumak için ayırdığını biliyor muydunuz?

 

Kitap okumak doğrudan para kazandırmaz zaten bunun içinde okunmamalıdır. Kitap bakış açınızı geliştirir, hafızanızı genişletir, zekayı geliştirir, analitik düşünmeyi ve empati yapmayı öğretir. Size Bir ömrü birden fazla, birbirinden farklı duyguyla, farklı ülkelerde, sayısız tecrübeyle yaşatır.

 

Çok uzun zamandır asla vazgeçemediğim alışkanlıklarımdan biri okumak, ne olursa olsun okumak…

 

Kişisel hayatımda da , iş hayatımda da faydasını gördüğüm bu alışkanlığımı paylaşmak için SAY Danışmanlık sayfamızda bir kütüphane olsun istedik.

 

Dilerim önerilerimizi beğenirsiniz.

AKILLI PAZARLAMA KİTABI
Dan White

Dan White, pazarlama uzmanıdır. Önemli bir pazarlama kariyerinin doğal bir neticesi olarak ortaya çıkmış bir kitap, pazarlamanın sihrini çözmeye ihtiyacınız varsa hemen okumaya başlayın.

CİLKA’nın YOLCULUĞU
Heather Morris

Auschitz Dövmecisi ile tanıdığımız Cilka Klein’nin Nazi kampında yaşadığı gerçek yaşam öyküsünden yola çıkarak kaleme alınmış bir kitap.
Gerçek hayat hikayesi sevenler için cesarete, tutkuya ve insan ruhunun zaferlerine dair inanılmaz bir hikaye….

STARBUCKS GÖNLÜNÜ İŞE VERMEK
Howard Schultz

Harika bir girişimcilik ve liderlik hikayesi. Tutkuyla başlayan küçük bir işletmenin bugünlere gelişindeki yolculuk büyüleyici. Bu kitap liderlik, girişimcilik, kriz yönetimi, iletişim, ürün geliştirme ve büyüme gibi konularda ilham verici.

Starbucks - Gönlünü İşe Vermek

ATOMİK ALIŞKANLIKLAR
James Clear

Kötü alışkanlıklarınızdan kurtulup yerine faydalı alışkanlıklar kazanmak için uygulaması kolay yöntemler sunuyor. Değişimin imkansız olmadığını ama ham maddesinin karar vermek ve yola çıkmak olduğunu hatırlatıyor size.

Atomik Alışkanlıklar

SAVAÇŞI
Doğan Cüceloğlu

Biraz bitirmesi zor ve uzun bir kitap. Düşüne düşüne sindirerek okumanız gerekiyor. Derin konulara girmeyi sevenlere kendi keşiflerini yaparak güzel şeyler öğrenebilir.

Doğan Cüceloğlu - Savaşçı

BUNU SEN OKU
İclal Aydın

Kariyerinin en başından beri eleştirilmiş, en iyisi olmak için kendini kodlamış bazen hayatı ıskalamış bir kadının hikayesini anlatıyor. İclal Aydın roman değil kendi yaşamını, onu kendi yapan ve başkalarından ayıran deneyimlerini kibirli olmayan bir yerden ve bir dosta anlatılan sohbet samimiyeti ile kaleme almış. Kesinlikle okunması gereken bir kitap.

İclal Aydın - Bunu Sen Oku

BİR ÖMÜR NASIL YAŞANIR?
İlber Ortaylı

İlber hoca ile sohbet etme imkanı bulamayanlar için harika bir eser. Okurken oturup sohbet etmiş kadar oluyorsunuz. Kendi hayatınızın doluluğunu, zamanı israfınızı, neler yaptığınızı ve neler yapmak istediğinizi sorguluyorsunuz.

İlber Ortaylı - Bir Ömür Nasıl Yaşanır

KENDİ KENDİNE MBA
Josh Kaufman

İşletme, pazarlama, insan yönetme ve değer yaratma adına çok şey öğreneceğiniz çok değerli bir kitap. Mutlaka okunmalı diyebileceklerimden.

Kendi Kendine MBA

GAZİ VE FİKRİYE
Hıfzı Topuz

“Beni iki kadın sevdi. Biri yalnız ben olduğum için, öteki mevkim için.”
Mustafa Kemal Atatürk

 

Hıfzı Topuz’un kaleme aldığı bu tarihsel romanda Gazi’nin annesinden gizli Askeri okul sınavına girişinden başlayarak hayatını, kurtuluş mücadelesini ve hayatındaki iki kadın Fikriye Hanım ve Latife Hanımla ilişkisini anlatıyor.
Mutlaka okunmalı.

Hıfzı Topuz - Gazi ve Fikriye