SAY Klinik Danışmanlık | Geleceğinizi Eğitim ile Güçlendirin
Geleceğinizi Eğitim ile Güçlendirin
465
post-template-default,single,single-post,postid-465,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Geleceğinizi Eğitim ile Güçlendirin

Geleceğinizi Eğitim ile Güçlendirin

Mesleki gelişim, hedeflerinize ulaşmak için eğitimler ve akreditasyon yoluyla mesleki becerilerinizi ve bilginizi geliştirme sürecini ifade eder. Çalışanların %74’ü, çalışan gelişim fırsatlarının eksikliğinin onların potansiyellerine ulaşmalarını engellediğini ifade etmektedir. Unutamamak gerekir ki kurum içi eğitimlerle gelişimin sağlanmasının faydalarının hem çalışan hem de işletme üzerinde son derece olumlu bir etki yaratacağı açıktır. Mesleki gelişime öncelik vermek, mevcut rollerinize ve sorumluluklarınıza ek olarak, işvereninize becerilerinizi geliştirmek için istekli olduğunuzu ekstra özveriyi gösteren bir düzeyde çaba göstermeyi içerir.

Mesleki Gelişim Eğitimlerinin 7 Faydası

 

1: Sektör trendlerini takip etmek

Mesleki gelişim eğitimleri her sektördeki değişikliklere uyacak şekilde sürekli güncellenip geliştiğinden, bu eğitimlerden birine katılmak trendler ve güncellemeler hakkında iyi bilgi sahibi olmanın önemli bir yoludur. Sektörünüz için neler öngörüldüğünü ve rakiplerinizin neler yaptığını öğrenerek işinize yeni fikirlerle dönmenize yardımcı olur.

  2: İşinize anlamlı katkılarda bulunun

Bir eğitim almak, öğrendiklerinizle iş yerinize katkıda bulunabileceğiniz ek bilgilere sahip olacağınız anlamına gelecektir. Toplantılara değerli bilgiler katabilmek, bu kursları almanın getireceği bir avantajdır.

3: Akreditasyon yoluyla istihdam edilebilirliği artırır

Bir mesleki gelişim eğitimini tamamlamış olmak, kazanılacak birçok güvenilir sertifikayla gelecekteki istihdam edilebilirliği büyük ölçüde artırır. Akredite olan eğitimler için bu, CV’nizi zenginleştirecek ve İnsan Kaynakları Departmanı’nın dikkatini çekecek açık bir onay damgasıdır.

4: Beceri setleri oluşturarak beceri boşluklarının önlenmesine yardımcı olur.

Becerilerinizin eksik olduğunu düşündüğünüz alanlar varsa, bunları artırmaya yardımcı olacak bir eğitim seçmek, bu boşlukları kapatmada ve istihdam edilebilirliğinizi daha da artırmada faydalı olacaktır.

5: Mevcut süreçler üzerine düşünün

Mesleki gelişim süreci, işe ve organizasyonunuza yönelik mevcut yaklaşımınızdaki hem güçlü hem de zayıf yönleri görmenizi sağlar. Kurslar aynı zamanda size bu sorunların üstesinden gelmeniz ve bunları geliştirmeniz için gerekli bilgileri de sağlar; bu bilgileri de yanınızda getirmeniz çok önemlidir.

6: Benzer düşüncelere sahip profesyonellerle ağ kurun

Pek çok eğitim, kursun ardından tavsiye ve destek sunabilecek profesyonellerle bağlantıda kalmanıza yardımcı olacaktır. Bunlar, benzer durumlarda size yardımcı olabilecek diğer kişiler arasında ağ kurmak ve mesleki gelişimi tartışmak için harika fırsatlardır.

7: Daha fazla para kazanın

Mesleki gelişimden elde edilen becerilerin kazanılması, istihdam edilebilirliğin ve dolayısıyla ücret artış potansiyelinin artmasına yol açacaktır.