SAY Klinik Danışmanlık | Başarıda Mentorün Rolü
Başarıda Mentorün Rolü
441
post-template-default,single,single-post,postid-441,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Başarıda Mentorün Rolü

Başarıda Mentorün Rolü

Mentor , ‘’daha genç veya daha az deneyimli bir kişiye, özellikle işte, okulda, belirli bir proje üzerinde, bir süreliğine yardım ve tavsiye veren kişi’’olarak tanımlanabilir.

Daha deneyimsiz çalışanların, daha deneyimli bir danışmanla becerilerini geliştirebilmesi ve performanslarını artırabilmesi sayesinde, mentorluk işyerinde son derece faydalı olabilir. Mentorluk çoğu zaman koçluğa benzetilebilir ancak mentorun genellikle daha uzun bir süre devam eden bir ilişki olduğunu kabul etmek gerekir. Kişinin, iletişim kurabileceği ve potansiyelini geliştirmek için sorular sorabileceği sabit bir figüre sahip olması gelişimi için son derece etkilidir.

Başarılı insanların, yolculukları boyunca onlara rehberlik edecek etkili akıl hocaları olmuştur.

Mentorlar, yönetim performansının artmasında, anlaşmazlık çözümünde, iletişim ve kişiler/birimler arası ilişkilerin geliştirmesinde deneyimine güvendiğiniz yol arkadaşınızdır.

SAY KLİNİK DANIŞMANLIK olarak biz, sürekli mesleki gelişimin, mükemmel yönetici ve lider olmayı arzulayan bireyler için hayati önem taşıdığına inanıyoruz. Çünkü bu, onların kendi alanlarındaki en son trendler, teknolojiler ve en iyi uygulamalar konusunda güncel kalmalarına ve ilerlemelerine yardımcı olabilecek yeni beceriler ve bilgiler geliştirmelerine olanak tanır.