SAY Klinik Danışmanlık | Sevdiğiniz İşi Yapmak Zirveye Ulaştırır
Sevdiğiniz İşi Yapmak Zirveye Ulaştırır
436
post-template-default,single,single-post,postid-436,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Sevdiğiniz İşi Yapmak Zirveye Ulaştırır

Sevdiğiniz İşi Yapmak Zirveye Ulaştırır

‘’Harika işler yapmanın tek yolu, yaptığın işi sevmektir.’’   (Steve Jobs)

Hayatın getirdiklerini karşılamak ve yaşamı sürdürmek için iş hayatının içinde aktif rol alıyoruz. İş seçimlerimizi maddi mecburiyetleri sebebiyle seçtiğimiz durumları da yaşıyoruz. Başlangıç noktamız ne olursa olsun işimizi sevmeyi de öğrenmek gerekiyor. Çünkü işinizi severek yapmanız sizi zirveye ulaştıracaktır. İşinizi sevdiğinizde karşılaştığınız zorluklar size yük olarak gelmeyecek, beyniniz, iç güdüleriniz size çözüm ve olumlama seçenekleri sunmaya başlayacaktır.

İş yerlerimizde evimizde geçirdiğimiz vaktin çok daha fazlasını geçirdiğimizi düşündüğümüzde severek gitmediğimiz iş hayatımız büyük bir stres noktası haline gelebilir. Ve bu stres iş arkadaşlarımızla iletişimizin bozulmasında sebep olabilir.  Ne yazık ki; sevmeden çalışılan her iş bir çile haline gelir ki bu durum ise yaşam sevincimizi bile yok edebilir. 

Çalışmak, üretmek ve başkalarına yararlı olmak, insana varoluşsal bir doyum ve mutluluk yaşatır. En mutlu insanlar, yaptıkları işe anlam yükleyen ve işlerini bir misyona dönüştürebilenlerdir.

İşinizi sevmediğinizde eleştiren, mazeret üreten hale gelebilir ve başarısızlığa giden merdivenleri tırmanırken kendinizi bulabilirsiniz.

İşinizi severek yapmanız ve bunu çalışmalarınızın sonuçlarına yansıtmanız kariyer planınıza yapacağınız en iyi yatırımdır. Çünkü, ,iş dünyasının  içlerini kıpır kıpır eden şeye kendilerini adadıktan sonra keyifle gözleri ışıl ışıl parlayan ekip üyelerine ihtiyacı var. Hiç vazgeçmeyen ve motivasyonlarını kaybetmeyen insan kaynağı hem işletmeyi hem bireyi zirveye ulaştırır.