SAY Klinik Danışmanlık | Deneyim Hazinedir
Deneyim Hazinedir
432
post-template-default,single,single-post,postid-432,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Deneyim Hazinedir

Deneyim Hazinedir

Bilgi deneyimden gelir: “Bilgi malumat değildir. Bilmenin tek yolu deneyimlemektir.”  ( Albert Einstein)

Geçmişe dönüp baktığımızda, aldığımız kararların bazen istediğimiz sonuçlar getirmediğini görürüz. Böyle durumlar, kendimizi başarısız hissetmemize sebep olur. Aslında bu başarısız gördüğümüz deneyimlerin öğrenme ve büyüme yolunda en değerli tecrübelerimiz olduğunu unutmamak ve motivasyonu kaybetmemek gerekir.

Hiç risk almamak, var olanla yetinmek, gelişmekten kaçınmak gerçek potansiyelin açığa çıkmamasına neden olur. Yeterli bilgiye, teknik donanıma, insan gücüne sahipseniz ve herhangi bir atılım yapmıyorsanız kendinize meydan okumuyorsunuz demektir.

Harekete geçmek için sizi engelleyen şey, eğer korkularınız ve zamanınızın yetersizliği ise, küçük görevlere ayırarak ve adım adım ilerleyerek projenizi başlatabilirsiniz.

Deneyim elde ederken, yanlış yapmaktan korkmaz ve duraksamadan yolunuza devam ederseniz, doğru olanı keşfetmeye bir o kadar yakınlaşırsınız. Nobel ödüllü Niels Bohr uzmanlığı, “Uzman, çok dar alanda yapılabilecek tüm hataları yapmış kişidir” olarak tanımlamıştır. Çünkü her hata, size doğru yöntemi gösteren kılavuzlardır.

İçgüdülerinize, onu besleyecek bilgiye ve gücünüze güvenin. Hayallerinizi deneyimlemeyi ertelemeyin. Başarısızlık, hayatın içinde yok sayamayacağımız bir gerçek olsa da, bahane olmamalıdır.

Her seferinde elinizden gelenin en iyisini yapmak, öğrenme sürecini yönlendiren en önemli tavırdır. Sonuç ne olursa olsun, kararlılık önemlidir.

Ayrıca bir projenin her aşamasında deneyime yenilerini eklemek, yolda kalmamak ve ilerlediğinizi görmek güçlü bir motivasyon kaynağıdır.