SAY Klinik Danışmanlık | Sağlık Turizmine Başlamadan Önce
Sağlık Turizmine Başlamadan Önce
416
post-template-default,single,single-post,postid-416,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Sağlık Turizmine Başlamadan Önce

Sağlık Turizmine Başlamadan Önce

Sağlık Turizmine Başlamadan Önce

Danışmanlık sürecinde gözlemliyorum ki, her işletme yabancı hasta sayısını artırmak ve sağlık turizminde başarılı olma hedefini önceliklendiriyor.

Şunu unutmamak gerekir ki; Sağlık Turizmi bir fikir değil, bir multidisipliner eylemler bütünüdür.

Hastanızın, daha sizi tercih etmeden sizi keşfettiği web siteniz ve sosyal medya hesaplarınızın yeterli olması önemlidir. Yavaş, kullanımı zor ve karmaşık web siteleri, yanlış yönetilen sosyal medya hesapları, sizi başarısızlığa sürükleyecektir. Çünkü, henüz keşif aşamasında olan hastayı kaybetme riski barındırır. Yaratıcı ve güven veren web siteleri ve kaliteli sosyal medya yönetimini yola çıkmadan kurgulamanız gerekir.

Bu aşamayı geçtiğinizde kişi sizin kaliteli hizmetinize güven duyarak başvuru yapacaktır. Tam bu noktada çağrı merkeziniz ve satış temsilciniz devreye girecektir. İşleyişi iyi planlanmış, hızlı cevap dönen, bilgi donanımı geniş, alanında tecrübeli bir ekip ile çalışmalısınız. Unutmayın ki, hasta ilk önce temsilciniz ile tanışacak, sizi tanıyacak ve güven duyacaktır. Başvurunun geç cevaplanması, bilgi eksikliğinden dolayı güven vermeyen bir tanıtım, kişinin sizden uzaklaşmasına sebep olur. Bu yüzden kurum tanıtım scriptine sahip olarak, iyi planlanmış bir iş akışı ve tecrübeli bir ekip, en önemli ihtiyaçlarınızdan biridir.

Hasta tedavi için kliniğe ilk adım attığı anda karşılama ekibiniz ile tanışacaktır. Hasta karşılama ekibinizin güler yüzlü olması ve iş akışına hakim olması çok önemlidir.

Bir sonraki aşama ise alacağı tıbbi hizmettir. Modern teknoloji kullanımı, deneyimli tıbbi kadro, ürün kalitesinden taviz vermeyen tercihlerle kişinin tedavi deneyiminde memnuniyeti sağlamalı ve bu memnuniyetle referans hastanızı artıracak pazarlama kurgularınızı iyi planlamanız hasta sayısının hızlı artışını sağlayacak, kliniğinize sadık hasta kitlesi oluşturacaktır. Bu da doğal olarak, reklam giderlerinizin tasarrufuna zemin hazırlayacaktır.

Kliniğinizin temizliği, kişinin bir sorusu olduğunda muhatap bulabilmesi memnuniyeti artıracak diğer faktörlerdendir.

Sağlık Turizmi yapmaya karar vermeden önce tecrübeli, aidiyet duygusu yüksek ekip kurmanız önemlidir. Mutlu ve deneyimli bir ekip ile sağlık turizmi faaliyetlerinizde, başarı oranınız da hızla yükselecektir.