SAY Klinik Danışmanlık | Başarılı Kliniklerin Farkları
Başarılı Kliniklerin Farkları
404
post-template-default,single,single-post,postid-404,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Başarılı Kliniklerin Farkları

Başarılı Kliniklerin Farkları

Başarılı Kliniklerin Farkları

Öncelikle başarıyı bir hedef değil bir süreç yönetimi olarak görmelisiniz. Çünkü kliniklerde başarı, özellikle sürdürülebilir multidisipliner bir sürecin yönetimidir. Yani tek bir hedef olarak değil, ortak hedefler bütünü ve iş planı yapılması başarının en büyük sırrıdır.

Duygular da bu planlamanın içine dahildir. Çünkü başarılı klinikler, mutlu çalışanların sonucudur. Yüksek stres düzeyleri ve birimler arası iletişimsizlikler ya da çatışmalar yoktur. Bu durum bir bütün halinde personelin hedefe odaklanmasını sağlar.

Başarılı klinikler, kısa vadeli kazançlar için uzun vadeli planlardan vazgeçmezler. Yapılan iş planının takipsizlik, ilginin azalması, denetim ve değerlendirmelerin yapılmaması ile yarıda kalmasına izin vermezler.

Diğer bir unsur zaman yönetimidir. Zamanı doğru kullanır ve karmaşık adımlar yerine, hedef odaklı iyi araştırılmış minimum sayıda ve önemli adımlara odaklanır.

Hedefleri için iyi planlanmış yol haritasına sahiptirler ve yolda oluşabilecek aksaklıklara yenilmeden, çözüm odaklı ve istikrarlı bir şekilde vazgeçmeden ilerlerler.

Disiplinli ve çalışkandırlar. Fakat disiplinli olmak katı kurallar bütünü ile karıştırılmamalıdır. Disiplin ne zaman, nerede, hangi yöntemle ve ne yapılacağının çalışkanlıkla hayata geçirilmesidir.

Duyguları ile değil; akıl, mantık ve sayısal değerlerle karar alırlar. Duygular ana unsur değil, sadece bütünün küçük bir parçasıdır.

Yapılan her hatayı bir öğrenme şekli olarak değerlendirirler. Bazen başarısızlığın en iyi öğrenme şekli olduğunu bilirler. Ve hangi aşamada aksaklıklarının olduğunu objektif olarak değerlendirip, iyileştirmelerle başarıya her zaman daha yakın dururlar.

Bilginin sürekli olarak güncellenmesi gerektiğinin farkındadırlar. Bu yüzden yeni gelişmeleri yakından takip ederler. Ayrıca deneyimli kişilerin tecrübelerinden yararlanmayı önemserler ve onlardan yeni bilgiler öğrenmeye açıktırlar.

Alacağınız klinik danışmanlık hizmeti; deneyimin ışığında, tüm hizmet birimlerinin hedefe daha süratli, zamandan tasarruf ederek, en doğru yol haritası ile kliniğinizin farklılaşmasına katkı sağlar.