SAY Klinik Danışmanlık | Sağlık Turizmi Çalışmalarını Her Aşamada Planlayarak Yola Çıkın
Sağlık Turizmi Çalışmalarını Her Aşamada Planlayarak Yola Çıkın
383
post-template-default,single,single-post,postid-383,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Sağlık Turizmi Çalışmalarını Her Aşamada Planlayarak Yola Çıkın

Sağlık Turizmi Çalışmalarını Her Aşamada Planlayarak Yola Çıkın

Sağlık Turizmi Çalışmalarını Her Aşamada Planlayarak Yola Çıkın

Bugün Türkiye sağlık turizminde önemli bir destinasyon olmuştur. Hem coğrafi güzellikleri, hem tarih kokan geçmişi, hem de tıbbi uygulamalarda kullandığı teknoloji etkilidir. Ayrıca, ülkemizi sağlık tedavisi için en çok tercih eden ülkelerin sağlık sunumu fiyatları ile kıyaslandığında Türkiye avantajlı durumdadır.

Doğal olarak sağlık işletmeleri yerli hastaya ek olarak, yabancı hasta kabulünü arttırmak için reklam çalışmaları başta olmak üzere  sağlık turizmi amaçlı iş geliştirmeye eğilim göstermektedir.

Doğru mecralara, doğru bütçeler ve doğru içerikle reklam çıkmak ve canlı lead’e ulaşmak ilk basamaktır. Fakat en önemli nokta çağrı merkeziniz ve satış temsilcilerinizin alanında uzman olmasıdır.

Birçok işletmede içeride hali hazırda görevli arkadaşlara gelen leadler arattırılarak satışa çevrilmeye çalışılmaktadır.  Gerekli eğitim verilmeden, alt yapı kurulmadan,  başvurudan, tedavinin sonuna kadar olan akışı planlamadan gelen başvuruyu aramak sizi hedeflediğiniz başarıya ya ulaştırmayacak ya da çok geç ulaştıracaktır.

Bu sizin satış kaybınıza ya da sürekli yeni lead almak için gereğinden daha fazla bütçe kullanmanıza sebep olur. Lead’i güvenli bir alanda depolamaz, temsilcinizin işini kolaylaştıracak, lead’in verimliliğini ölçecek, takibini sağlayacak bir sistem oluşturmazsanız doğru reklam politikanızı kurgulamanızda imkansız hale gelecek, olasılıklar üzerine hareket ederek sürdürülebilir yabancı hasta trendi yakalamanız zamanınıza ve paranıza mal olacaktır.

*Sağlık turizmi çalışmalarında hedefim ne?

*Hangi ülkeleri hedef ülke seçmeliyim?

*Rakiplerim ne yapıyor?

*Reklam çalışmalarımda farkım ne olmalı?

*Lead bana nasıl ulaşmalı? Nerede saklanmalı?

*Satış danışmanı scriptimde neler olmalı?

*Başvuru sonrasında tedavi planını kim yapmalı?

*Tedavi sonrası süreç takibi nasıl olmalı? Gibi birçok sorunun ilk aşamada basit cevapları mutlaka belirlenerek yola çıkılmalı ve sürdürülebilir hasta akışı için daima geliştirilmelidir.